منتظر

زندگی نامه شهید محمد صادقی

 

 

نگاهی به زندگی
شهید محمد صادقی

علیرضا صادقی برادر شهید
شهید محمد صادقی فرزند حسین در تاریخ 27/10/ 1345در شهر حسن آباد در خانواده ای مذهبی، و ولایتی دیده به جهان گشود. پدر او به عنوان کشاورز ساده در برابر کار در زمینهای دیگران، نیمی از محصول را دریافت می کرد.

شهید محمد صادقی دوران ابتدایی را در حسن آباد به اتمام رساند. در سایه هوش سرشارش، هرسال کلاسها را با معدل بیست پشت سر می گذاشت. در همان سنین ابتدایی در کلاسهای قرآن محل در مسجد مرحوم ملاباقر ثبت نام کرد و در همان آغازین کلاسها از قرآن آموزان خوب و برتر شناخته شد.
مقطع راهنمایی را در آموزشگاه شهید منصوری به اتمام رساند و در مقطع راهنمایی بود که در مسابقات قرآن شرکت نموده و با کسب بالاترین امتیاز به عنوان نفر اول برگزیده شد. با ورود به دوازده سالگی مبارزات ضد شاهنشاهی آغاز گردید و همرا ه دوستان خود از جمله شهید حسین صادقیو رضا طیبی و دیگر عزیزان، گروه هایی به راه می انداختند و بر ضد نظام شاهنشاهی شعار می دادند. بنابراین شهید محمد صادقی از فعالان سیاسی و مبارزان انقلاب محسوب می شد.

با ورود به کلاس سوم راهنمایی جنگ ایران و عراق شروع شد و علاقه ای شدید به حضور در جبهه داشت. او با گرفتن رضایت نامه از پدر همراه دیگر بسیجیان برای آموزش نظامی به پادگان امام حسین رفت. بعد از پایان دوره آموزشی در حال برگشت به وطن در اثر سانحه تصادف پایش مصدوم شد و به خاطر اینکه از همرزمانش عقب افتاده بود، روزها و شبها را در ناراحتی می گذراند. وی بعد از بهبود کامل با گروهی دیگر از بسیجیان محل از طرف سپاه مبارکه اعزام به منطقه جنگی شد.
شهید محمد صادقی هنگام در سال اول دبیرستان، به منطقه رفت و بعد از سه ماه کامل حضور در جبهه در عملیات دوم بیت المقدس در اثر ترکش خمپاره در تاریخ 19/2/1361 به شهادت رسید و در تاریخ 22/2/1361 به همراه یکی دیگر از شهدای محل تشیع و در کنار دیگر شهدا به خاک سپرده شد. در خیابان ایثارگران، محله پامسجد، کوچه ی محل زندگی این شهید، به نام او نام‏گذاری شده است. روحش شاد و راهش پر رهرو باد.


  
 
 
+ نوشته شده در  ساعت 8:3  توسط   |